[HD1080p] Korku Kapanı: Başlangıç (2021) izle film Türkçe Dublaj

Drag to rearrange sections
Rich Text Content

Korku Kapanı: Başlangıç Tüm Filmi Ücretsiz İzle, Korku Kapanı: Başlangıç türkçe dublaj izle, Korku Kapanı: Başlangıç altyazılı izle, Korku Kapanı: Başlangıç Ücretsiz indirin


En yeni filmleri full HD kalitesinde izleme imkanı sunuyoruz. Yabancı Filmler HD filmleri online olarak 1080p kalitesinde izleyin. Festivalin en seçkin yapımlarını ve filmlerini Türkçe altyazılı ve orijinal dilinde izlemek için free9k.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Korku Kapanı: Başlangıç

Korku Kapanı: Başlangıç  2021

MKV — FLV — HD — 9K ULTRA HD

MKV — FLV — HD — 9K ULTRA HD

============================================================

24 Eylül 2021 Sinemada / 1s 50dk / Korku
Yönetmen Mike P. Nelson
Senarist Alan B. McElroy
Oyuncular: Charlotte Vega, Bill Sage, Emma Dumont
Orijinal adı Wrong Turn

============================================================

Özet ve Detaylar Aile Arasında

Scott Shaw, arkadaşlarıyla bölgeyi ziyaret ettikten sonra birkaç haftadır kayıp olan kızını aramak için kırsal Virginia'daki küçük bir kasabaya gider. Yerel polis şefi karışmak istemiyor ve Scott yerel halktan çok az yardım alıyor. Bir barda Nate adında bir adamla tanışır ve Scott'a grup ormanda kaybolursa muhtemelen öldüklerini söyler. Ama Scott sonunda kızının ve arkadaşlarının kaldığı motelin sahibinden yardım alır.

Altı hafta öncesine geri dönüş: Jen Shaw, erkek arkadaşı Darius ve Adam ve Milla ile Gary ve Luis çiftleri, Appalachian Trail'de yürüyüş yapmak amacıyla şehre gelirler. O akşam yerel barda, özellikle de onlara "hippi pisliği" diye küçümseyen somurtkan Nate'in üstü kapalı bir düşmanlığıyla karşılaşırlar. Ertesi sabah Jen, el yapımı takılar satan Edith adında tuhaf bir kadınla kısaca tanışır; yanında genç ve dilsiz bir kız var, Ruthie.

Arkadaşlar yürüyüşe çıktılar, ancak iz bırakmamaları konusunda uyarılmış olmalarına rağmen, Darius onları eski bir kale bulmak için yola çıkmaya ikna ediyor. Ormanda ilerlerken büyük bir ağaç gövdesi tepeden onlara doğru geliyor. Ezilerek ölen Gary dışında herkes zamanla yoldan çıkmayı başarır.

Yaralı, kesik ve yönünü şaşırmış grup kasabaya geri dönmeye çalışır, ancak kaybolurlar. Gece çöker ve yağmur yağmaya başlar, bu yüzden gece için kamp kurarlar. Ertesi gün, yanlışlıkla bir mezarlıkta kamp kurduklarını ve Milla'nın yanı sıra cep telefonlarının da kayıp olduğunu keşfederler. Onu ararken, Amerika Birleşik Devletleri'nin sonunun yakın olduğuna inanan "Vakıf" adlı dağlarda bir grup yerleşimcinin yaratılmasını anan 1859 tarihli bir plaket bulurlar.

Adam Milla'yı ararken bir tuzağa yakalanır ve bir çukura sürüklenir. Jen, Darius ve Luis şehre geri dönüp yardım almaya karar verirler. Sonunda sırt çantaları ve giysilerle dolu bir ahıra rastlarlar ve sonra Adam'ın garip kostümler giymiş ve hayvan kafatası maskeleri takan iki adam arasında taşınan bir direğe bağlı olduğunu görürler. Arkadaşları ne bulurlarsa silahlandırır ve anlamadıkları bir dilde konuşan adamlarla yüzleşmek için acele ederler. Adamların dikkati dağılırken, Adam kurtulmayı başarır ve birini çılgınca döverek öldürür, diğeri ise kaçar.

Arkadaşları Adam'ın yaptıkları karşısında şok olurlar ama adamlar Milla'yı öldürdüğü için başka seçeneği olmadığını söyler. Ancak birkaç dakika sonra Milla tekrar ortaya çıkar ve iki adamı gördüğünde banyo molasına gittiğini ve saklandığını ortaya çıkarır. Arkadaşlar kaçmaya çalışırlar, ancak başka tuzaklarla karşılaşırlar ve kısa sürede daha fazla maskeli adamla çevrilidirler. Milla kaçarken bir çukura düşer ve kazığa bağlanır. Adam onun yardım çığlıklarını duymazdan gelerek onu terk eder ve maskeli adamlardan biri onu okla öldürür. Jen, Adam, Darius ve Luis sonunda yakalanır.

Dostlar, Vakfın genel merkezi olan ormanın derinliklerinde ilkel bir yerleşim yerine götürülür ve bir “mahkeme” önüne çıkarılır. Edith onları kaçıranlardan biridir, ancak Jen'i tanımamayı etkiler. Adam'ın öldürdüğü adamın kardeşi Morgan tarafından, Adem'i hayvan tuzaklarından birinde baygın bulduklarında, birinin onu bulacağı dağdan aşağı taşımayı amaçladıklarını ortaya koyuyor. Morgan, Milla'yı diken çukurunda acı verici bir ölümden kurtarmak için öldürdüklerini söylüyor.

Morgan, grupla karşılaşmasına ve Adam'ın kardeşi Samuel'i nasıl öldürdüğüne tanıklık ediyor. Liderleri Venable, Jen'e bunun doğru olup olmadığını sorar ve Jen, Adam'ı kurtarmak için yalan söyler. Ancak çocuk Ruthie tanık olarak tanıtılır ve Adam'ı Samuel'in katili olarak tanımlar; grup daha sonra cinayetle suçlanıyor.

Venable, Adam'ı suçlu ilan eder ve onu ölüme mahkum eder. Diğerleri "karanlığa" mahkum edilir. Ancak, Adam kısıtlamalarından kurtulur, bir bıçak alır ve Ruthie'yi rehin tutar ve arkadaşlarının serbest bırakılmasını talep eder. Ancak Ruthie'nin gizli bir bıçağı vardır ve bunu Adam'ı bacağından bıçaklamak için kullanır; Daha sonra tekrar yakalanır ve Adam'ın Samuel'i öldürmek için kullandığı kütüğü kullanarak onu ölümüne döven Venable tarafından arkadaşlarının önünde idam edilir.

Luis kaçmaya çalışır, ancak yakalanır ve Venable onu sıcak bir pokerle kör eder. Jen, Venable'a merhamet etmesi için yalvarır ve kendisinin ve Darius'un kendisine faydalı olabileceğini iddia eder. Venable kabul eder ve her ikisi de topluluğa başlatılır. Jen isteksizce Venable'ın cinsel partneri olur.

Bu arada, Scott onu ormandan geçirmesi için yerel bir izciye para ödüyor. İzleyici ve oğlu bir tuzak tarafından öldürüldükten sonra, Scott yerleşimi bulur ancak yakalanır. Görünüşe göre beyni yıkanmış ve şimdi Venable ile evli olan Jen, babasını bir okla vuruyor. Saygıdeğer, izinsiz girdiği için Scott'ı "karanlığa" mahkum eder ve onu hapseder. O gece, Jen gizlice kaçar ve babasını serbest bırakır, onu sadece şüphe uyandırmamak için vurduğunu ortaya çıkarır. Jen, Darius'u babasıyla birlikte kaçması için ikna etmeye çalışır, ancak Darius ayrılmayı reddeder. Jen daha sonra Venable ve diğer bazı tarikatçılar onları takip etmeden önce kaçmalarına yardım eden Ruthie'yi bulur. Luis de dahil olmak üzere, kör ve ayakları üzerinde yürüyen mahkumlarla dolu bir yeraltı odası keşfederler. Jen onu merhametten öldürür ve sonra o ve Scott kaçar ve Edith de dahil olmak üzere birkaç tarikatçıyı öldürür. Nate ve yardım teklif eden diğer silahlı kasabalılarla karşılaşırlar. Tarikatçılar onlara saldırır, kasabalılardan birini öldürür ve Jen'i yaralar, ancak Scott ve Jen kaçmayı başarır ve Venable onlar uzaklaşırken onlara bakar.

Birkaç ay sonra Jen ve babası normal hayatlarına geri döndüler. Jen üvey annesini ziyaret eder, ancak onu Venable ve Ruthie'yi mahalleye davet etme sürecinde bulur. Jen, çocuğuna birkaç aylık hamile olduğunu fark eden Venable ile yüzleşir. Jen'den onunla Vakfa dönmesini ister. Jen, Venable'ın ailesine bir daha asla karışmaması şartıyla isteksizce kabul eder. Jen, Venable ve Ruthie, diğer üç tarikatçıyla birlikte bir eğlence aracında (RV) uzaklaşarak ayrılırlar. Son krediler yuvarlanırken, RV kontrolden çıkıyor ve park halindeki bir arabaya çarpıyor, muhtemelen iki tarikatçıyı öldürüyor veya aciz bırakıyor. Jen kapıyı açar ve diğer tarikatçıya bıçağı fırlatmadan önce Venable'ı bıçaklayarak öldürür ve onu öldürmeye devam etmeden önce onu keser. Ailesinin evine doğru yürürken Jen, Ruthie'nin elini tutar.


Full HD Film izleme keyfini ayağınıza getirdik. Online sinema, film izle platformumuzda en yeni filmleri en yüksek kalitede izleme ayrıcalığını yaşayın.

Tags:

Korku Kapanı: Başlangıç Türkçe Dublaj, Korku Kapanı: Başlangıç izle altyazılı, Korku Kapanı: Başlangıç ne zaman çıkacak, Korku Kapanı: Başlangıç Online, Korku Kapanı: Başlangıç Filmini Türkçe Dublaj, Korku Kapanı: Başlangıç Türkçe Dublaj İzle full hd tek parça, Korku Kapanı: Başlangıç izle, Korku Kapanı: Başlangıç cinemaximum,

rich_text    
Drag to rearrange sections
Rich Text Content
rich_text    

Page Comments